czwartek, 24 czerwca 2021

Zdrowe ciało i dusza = szczęśliwe życie

Co wpływa na jakość i szczęście naszego życia? Oczywiście najważniejszą kwestią jest nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Gdy ono szwankuje to nie jesteśmy w stanie cieszyć się z żadnych przyjemności, nie podróżujemy, nie spędzamy miło czasu z rodziną i przyjaciółmi, nie jesteśmy w stanie poświęcić się własnym pasjom. Co zrobić, żeby nasze życie było długie i szczęśliwe? Trzeba zadbać o swoją stronę cielesną oraz psychiczną. Dzisiaj chciałabym wam pokazać kilka przykładów książek pochodzących z księgarni Inverso.pl, które  pomogą wam w realizacji celu jakim jest szczęśliwe życie,
W zadbaniu o zdrowe ciało pomogą nam książki poświęcone zdrowym dietom. Jest ich na rynku wydawniczym coraz więcej i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Znajdziemy propozycje, które opisują sposób odżywiania dla osób chorujących na choroby tarczycy takie jak: HASHI DETOKS WZMOCNIJ TARCZYCĘ CHUDNIJ BEZ STRESU POKONAJ OBJAWY HASHIMOTO, HASHIMOTO NA WIDELCU.

Innym dość powszechnym problemem zdrowotnym ludzi jest cukrzyca. W wypadku tej choroby odpowiednia dieta to podstawa. Temu tematowi również poświęcono dużo uwagi i znajdziemy wiele propozycji książek opisujących co wolno jeść. Są to np. takie tytuły jak: DIETA Z NISKIM INDEKSEM GLIKEMICZNYM, INSULINOOPORNOŚĆ SZYBKIE DANIA, CUKRZYCA PORADY LEKARZA RODZINNEGO.
Wiele osób uważa, że w zapobieganiu i leczeniu raka bardzo ważna jest dieta. Ten temat poruszają takie książki jak: ZDROWE ODŻYWIANIE PRZEPISY ANTYNOWOTWOROWE PORADY LEKARZA RODZINNEGO, ZDROWA OD NOWA RAK PIERSI DIETA LECZENIE ŻYCIE.
Osobom które wolą zapobiegać zamiast leczyć chciałabym zaproponować kilka propozycji, które mówią nam jak zdrowo się odżywiać typu: JAK NIE UMRZEĆ PRZEDWCZEŚNIE PRZEPISY, ZDROWO W 15 MINUT czy też WEGETARIAŃSKIE PRZEPISY DLA MALUCHÓW ZDROWO JUŻ OD PIERWSZEJ ŁYŻKI
Oprócz dbania o zdrowie fizyczne, równie ważne jest zadbanie o psychiczną stronę naszego życia. Przez wiele lat była ona bardzo zaniedbywana. Uczono nas, że nie należy być słabym, że uczucia nie są ważnym aspektem, a chodzenie do psychologa, czy też psychiatry było nie akceptowalne. Skutkiem tego są depresje, stany lękowe, życie wbrew sobie. W dzisiejszych czasach jest wiele fachowych książek, które pokazują jak uporać się ze stresem, pomagają zrozumieć naturę ludzką i będą drogowskazami w szukaniu sensu naszej egzystencji. Warto czytać, doszkalać się, bo zdrowe ciało i dusza = szczęśliwe życie.

Wszystkie wyżej przedstawione książki  znajdziecie TUTAJ.


*Post sponsorowany
TOP