wtorek, 24 listopada 2020

Jak zrobić świeczki DIY


Własnoręcznie wykonane przedmioty to wspaniały prezent na takie okazje jak święta, urodziny, imieniny, dzień mamy itp. Osoba obdarowywana czuje, że jest dla nas ważna, że jest kimś dla nas  wyjątkowym, dla którego z chęcią robimy coś własnoręcznie. Świetnym upominkiem będą świeczki DIY, które symbolizują spokój, ciepło rodzinne, miłość.Jak zrobić świeczki DIY
Jak zrobić świeczki DIY zależy od ich rodzaju. Dzisiaj pokażę wam jak zrobić świeczki żelowe "morski świat" Do ich wykonania będziecie potrzebowali półproduktów dostępnych do nabycia na stronie Ecoflores. Można również nabyć gotowy zestw tematyczny. Potrzebne będą:

- szklany słoiczek
- knot woskowany z blaszką
- żel parafinowy
-  barwniki do świec
- dwa garnki do roztopienia parafiny
- dekoracje takie jak piasek, muszelki
- 2 patyczki
Umieszczamy knot na dnie słoika i przyczepiamy go do dna np. plasteliną, czy też kawałkiem wosku plastycznego. Knot powinien znajdować się na środku.

Wsypujemy piasek, a na nim układamy dekoracje np. muszelki. Kompozycja powinna zakryć dno tak, żeby nie było widać blaszki od knota.

Za pomocą patyczków położonych na słoiczku, usztywniamy knot. Możemy połączyć patyczki za pomocą gumki, tak żeby knot był pośrodku.

Rozpuszczamy żel parafinowy w kąpieli wodnej, aż do całkowitego rozpuszczenia, delikatnie mieszając, tak żeby nie powstały pęcherzyki powietrza. Do jednej części żelu dodajemy kroplę barwnika, druga część niech zostanie przezroczysta.

Rozpuszczony żel w kolorze błękitnym, delikatnie wlewamy do słoiczka. Pozostawiamy do wystygnięcia. Następnie wlewamy drugą część żelu w kolorze bezbarwnym, lub na odwrót, w zależności od własnej wizji świecy. Znowu pozostawiamy do wystygnięcia.

Gdy świeca jest gotowa, obcinamy nadmiar knota i gotowe.W tak prosty sposób możecie zrobić świeczki DIY, które będą wspaniałym prezentem dla najbliższych. Jest to tylko jeden z pomysłów na wykonanie świecy. Można również zrobić świece zapachowe, w kształcie kwiatka. W sklepie Ecoflores znajdziecie wszystkie potrzebne półfabrykaty, lub gotowe zestawy do stworzenia pięknych świec DIY.
*Post sponsorowany
Joanna Sztandera wysłał(a) Dzisiaj o 08:50
TOP