środa, 23 września 2020

Osuszanie budynków

 Woda w domu lub mieszkaniu to poważny problem, który przysparza właścicielom wielu trosk. Woda może dostać się do naszego domu na kilka sposobów. Możemy zostać zalani przez sąsiada, nasz dom może stać w strefie zagrożonej powodziami, lub też nieodpowiednia wentylacja może prowadzić do zawilgocenia ścian. Problemem współczesnych czasów jest również tempo w jakim stawiane są nowe budynki, co jest częstą przyczyną występowania wilgoci w nowo powstałych budynkach mieszkalnych. Jak poradzić sobie z zaistniałymi problemami? Są na to odpowiednie sposoby.Osuszanie pomieszczeń 

Bardzo ważne jest osuszanie mieszkań podczas prac wykończeniowych, tak żeby prace przebiegały sprawnie i bezproblemowo. Możemy wykorzystać do tego klasyczne osuszacze, ale gdy zależy nam na czasie, warto dodatkowo zastosować wentylator promieniowy, który skutecznie wspomaga pracę osuszaczy. Dzięki zastosowaniu wentylatora promieniowego zapewnimy w pomieszczeniu odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu osuszanie będzie szybsze i skuteczniejsze.


Osuszanie podłóg

Zalana podłoga, nie osuszona z czasem, może doprowadzić do nieodwracalnych zniszczeń, przez co trzeba wymieniać ją w całości. Dodatkowo trzeba będzie naprawić dodatkowo powstałe zniszczenia. Jest to bardzo duży koszt, dlatego warto reagować natychmiast. Dlaczego nie powinniśmy lekceważyć nawet niewielkiego zalania drewnianej podłogi? Otóż woda przedostaje się pod deski, gromadzi się w warstwie izolacyjnej i nie ma możliwości samoistnie odparować. Woda oprócz zniszczeń podłogi, przenika również do ścian, powodując szkody takie jak: odpadanie tynków, łuszczenie się farby. W tym wypadku domowe sposoby nie wystarczą, należy zatrudnić firmę specjalizującą się w osuszaniu, która przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu, osuszy ciśnieniowo strefę podposadzkową, bez demontażu podłogi.

Osuszanie ścian 

Tak jak wcześniej pisałam, niewłaściwa wentylacja, brak izolacji cieplnej budynku, przeciekająca rynna, może doprowadzić do zawilgocenia ścian, a co za tym idzie, ich zagrzybienia. Jest to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Co zrobić, żeby pozbyć się wilgoci ze ścian? Po pierwsze należy usunąć przyczynę zawilgocenia ścian. Gdy już to zrobimy, należy odgrzybić pomieszczenie oraz osuszyć ściany. Wykorzystuje się do tego profesjonalny sprzęt do osuszania. W tym celu można wynająć firmę zajmującą się osuszaniem budynków. Jest również opcja wynajęcia samego sprzętu do osuszania. Musimy jednak pamiętać, gdy woda poczyni większe szkody, najpierw należy skuć tynki, oraz podjąć inne konieczne działania umożliwiające całkowite wyeliminowanie problemu.

Zalanie, zawilgocenie pomieszczeń to bardzo poważny problem, dlatego nigdy nie można go lekceważyć, dlatego warto wynająć profesjonalną firmę, która zajmie się osuszaniem fachowo.


*Post sponsorowany

TOP