poniedziałek, 9 września 2019

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie szkolne dziecka

Zaczął się rok szkolny. Rodzice idą na pierwszą szkolną wywiadówkę, na której poruszane są sprawy organizacyjne, planuje się wycieczki oraz jak co roku nauczyciel mówi o ubezpieczeniu szkolnym na dziecko tzw. NNW. Jeszcze kilka lat temu, żadnemu rodzicowi nie przyszło do głowy zadawać pytania, od czego dziecko jest ubezpieczone i na jaką kwotę, oraz w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym wykupują owo ubezpieczenie. Od kilku lat zmienia się to. Rodzice zaczęli przekazywać sobie informacje, że wcale nie muszą wykupować ubezpieczenia w placówce. Nie są bezwolnymi owieczkami, które muszą brać i płacić za produkt narzucony im z góry. Informacje te szybko obiegły internet i szkoła kilka lat temu zaczęła informować, że faktycznie rodzic ma prawo sam ubezpieczyć dziecko. Zaczęto nas informować z jakim towarzystwie ubezpieczeniowym szkoła podpisała umowę oraz pokazywać kartki co zawiera dane ubezpieczenie. Sprawy posunęły się jeszcze dalej ... .

Od kilku lat placówki oświatowe nie mają prawa zawierać umów z firmami ubezpieczeniowymi w imieniu rodziców. Nie wszystkim szkołom i przedszkolom było to w smak i najprawdopodobniej poprzez rady rodziców omijali ten przepis. Ważne abyście wiedzieli, że UBEZPIECZENIE DZIECKA jest dobrowolne i możecie to zrobić sami.

Osobiście uważam, że tak jak ubezpieczamy samochód, mieszkanie, siebie samych, tak samo warto ubezpieczyć dziecko, bo licho nie śpi. 

Jak mądrze wybrać ubezpieczenie szkolne dziecka

Typowe grupowe ubezpieczenie szkolne, zamiast być lepsze i tańsze, jest niestety jak nadmuchana bańka, która jest droga, ale niewiele w sobie zawiera. Z tego co pamiętam, za ubezpieczenie o wysokości 12000 zł płaciło się składki około 56 zł. Natomiast szukając samemu ubezpieczenia np. do przedszkola wariant ubezpieczenia w wysokości 12000 zł mamy za 33 zł. Natomiast za 48 zł kwota ubezpieczenia to 23000 zł. 

Ubezpieczenie na 12000 zł:

w placówce ubezpieczenie grupowe około 56zł                         indywidualne w  NAU 33 zł


Jak dla mnie wybór jest prosty i oczywisty.Ubezpieczenie dziecka - na co zwracać uwagę


Zakres ubezpieczenia

Podstawową sprawą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia dziecka jest oferta, czyli zakres ubezpieczenia. Im zakres ubezpieczenia jest szerszy tym lepiej. Należy zwrócić uwagę, czy oprócz złamania, w pakiecie występują takie urazy jak: zwichnięcia, oparzenia, skręcenia, pobyt w szpitalu, wyjęcie kleszcza, wstrząśnienie mózgu itp.
Wyczynowe uprawianie sportu

Jeżeli twoje dziecko chodzi do klasy sportowej lub uczęszcza na pozalekcyjne zajęcia sportowe, nie wystarczy mu standardowe ubezpieczenie. W takim wypadku trzeba zwrócić uwagę, czy dana oferta obejmuje również wyczynowe uprawianie sportu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia z wyczynowym uprawianiem sportu w cenie.


Jasny opis produktu

Przy wyborze ubezpieczenia warto zwracać uwagę na stawki za 1% uszczerbku na zdrowiu, ponieważ większość ubezpieczeń w ten sposób wylicza kwotę odszkodowania. Zerknijcie również ile dostaniecie za pobyt w szpitalu i czy w danym wariancie ubezpieczenia uwzględniony jest również pobyt rodzica w szpitalu. Czy ubezpieczenie zawiera w sobie dodatkowe opcje takie jak np. zwrot za korepetycje. Im oferta zawiera więcej elementów tym lepiej. Warto znać ofertę za jaką płacimy, bo wykupując w ciemno, często nie odbieramy należnego nam odszkodowania, bo nie wiedzieliśmy, że dziecko było od danego zdarzenia ubezpieczone.

Sprawdzajcie również od kiedy zaczyna obowiązywać umowa. Na przykład w ubezpieczeniu, które ja wybrałam, umowa podpisana do końca września obowiązuje od początku tegoż miesiąca.


Dobre ubezpieczenie dziecka to bardzo ważna kwestia dla każdego rodzica, dlatego tak ważny jest nieśpieszny, przemyślany jego wybór, a nie płacenie za produkt w ciemno, bez przemyślenia, bez możliwości wyboru.

Możecie chodzić po placówkach stacjonarnych i dowiadywać się o oferty, ale ja korzystam ze strony internetowej Ubezpieczenia NAU, dzięki czemu oszczędzam czas i mam do wyboru zróżnicowane oferty ubezpieczenia, już od 25 zł za dziecko. Zresztą sami sprawdźcie.

*Post sponsorowany
TOP