niedziela, 14 czerwca 2020

Mazury - atrakcje turystyczne dla rodzin

Mazury to przepiękne jeziora, dużo lasów, świeże powietrze, ale nie to nie wszystko co możecie zobaczyć w tych pięknych rejonach Polski. Dzisiaj chciałabym wam podpowiedzieć jakie atrakcje turystyczne możecie znaleźć na Mazurach.Mazury - atrakcje turystyczne dla rodzin


Rejs statkiemZacznę od atrakcji, której nie powinniście pominąć na Mazurach, czyli rejs statkiem po jeziorze. W każdej większej miejscowości turystycznej takiej jak Mikołajki, Ruciane- Nida, znajdziecie port z którego wypływają statki wycieczkowe. Można wybrać się na krótki godzinny rejs, taki na jaki my się wybraliśmy z Rucianego-Nidy, albo na dłuższy.
MazurolandiaMazury niestety nie obfitują w parki rozrywki, takie jakie występują na południu Polski. Jedynym takim parkiem atrakcji jest Mazurolandia, która niestety nie dorównuje swoim odpowiednikom w innych częściach kraju. Park jest bardzo mały, ale jak mówi powiedzenie lepszy rydz niż nic. Jeżeli chcecie się więcej dowiedzieć o tym parku kliknijcie TUTAJ, gdzie opisałam dokładnie jakie atrakcje znajdziecie w tym parku i sami będziecie mogli zadecydować, czy warto się tam wybrać.
Wilczy Szaniec


W Gierłoży (tuż obok parku Mazurolandia) znajduje się Wilczy Szaniec, czyli kwatera główna Adolfa Hitlera. Miejsce to zainteresuje w głównej mierze dorosłych i starsze dzieci. Niestety bunkry są zniszczone i nie można wchodzić do środka. Pomimo to zwiedzanie tego miejsca jest bardzo ciekawym przeżyciem. Możecie obejść je sami, albo wybrać opcję zwiedzania z przewodnikiem. Zdecydowanie polecam opcję nr.2, czyli z przewodnikiem. Przewodnik opowie wam co krył dany bunkier, opowie trochę historie jakie wiążą się z danym miejscem. 


źródło zdjęć Superdzieciaczki.pl


MamerkiO Wilczym Szańcu każdy słyszał, ale niestety te bunkry są w złym stanie, ale jeśli pojedziemy trochę dalej w okolicy Węgorzewa, znajdują się Mamerki, w których było dowództwo Wehrmachtu. Tamtejsze bunkry zachowały się w całości, dzięki czemu możemy je zwiedzać w środku, co jest nie lada atrakcją nawet dla dzieci. Pamiętajcie zabrać ze sobą LATARKI, będą wam niezbędne. Twierdza Boyen Jedną z najciekawszych atrakcji w Giżycku jest Twierdza Boyen. Jest to obiekt architektury militarnej z XIX w. Powstał on na planie sześcioramiennej gwiazdy. Całość otacza mur, a twierdza zajmuje około 100 ha. Zakładano, że będzie w niej stacjonowało około 3000 żołnierzy. Zmieniło się to po I wojnie światowej. W twierdzy utworzono między innymi szpital. W okresie II wojny światowej w twierdzy miał swą siedzibę ośrodek Abwehry szkolący żołnierzy. Po wojnie twierdza popadła w ruinę.

W tym momencie Twierdza Boyen jest odnowiona. Twierdzę można zwiedzać cały rok od listopada do marca wstęp jest bezpłatny.W tym wypadku, rónież polecam wam zwiedzać ten obiekt z przewodnikiem.


Wieża widokowa i muzeum

 zdj.www.gizycko.plKolejnym ciekawym miejscem w  Giżycku jest wieża ciśnień zwana Wodną Wieżą i muzeum. Jest to neogotycka budowla o wysokości 25 metrów. Wieża ta przez prawie 100 lat zaopatrywała Giżycko w wodę, teraz natomiast można z balkoniku widokowego podziwiać piękną panoramę Giżycka i jego okolic.
W środku wieży znajduje się lokalne muzeum, którego eksponaty ukazują życie dawnych mieszkańców.


Most obrotowy.

zdj.www.gizycko.pl

Most obrotowy łączy jezioro Kisajno i Niegocin to niecodzienny zabytek techniki. Jest on obsługiwany ręcznie. Takich działających mostów jest tylko kilka w Europie. Most ten został skonstruowany w nietypowy sposób. Przęsło mostu obraca się w bok a nie jak w tradycyjnych mostach do góry. 


Mazurskie Safari 

zdj.www.gizycko.pl

Mazurskie Safari w miejscowości Okrągłe koło Giżycka to miejsce, w którym na ponad 100 ha terenu znajduje się około 24 różnych gatunków zwierząt. Możemy tutaj spotkać takie zwierzęta jak: dziki, daniele, jelenie, muflony, tarpany, lamy, osiołki, kozy itd. Zwiedzanie odbywa się terenowymi samochodami lub bryczkami.. W zimę natomiast miejsce to oferuje zwiedzanie saniami, które będzie nie lada atrakcją dla dzieci i nie tylko.


Indiańska wioska w Spytkowie


zdj.www.gizycko.pl


W Indiańskiej wiosce w Spytkowie znajduje się kilkanaście tipi, w których obejrzymy przedmioty związane z kulturą i życiem Indian. Wioskę tę turyści mogą zwiedzać od marca do października. Natomiast grupy zorganizowane, zwiedzają wioskę z przewodnikiem oraz będą mogły spróbować strzelać z łuku, rzucać włócznią oraz zmierzą się z torem przeszkód. 


Galindia
Tuż koło Mikołajek znajduje się gospodarstwo agroturystyczne nazwane Galindią. Gdy do niego dojeżdżamy drzewa zaczynają rosnąć do góry nogami, a po przekroczeniu bramy wjazdowej wkraczamy w  świat  plemienia Galindów. Warto wybrać się tam w weekend ze względu na dodatkowe atrakcje jakie wówczas można tam zastać. Jeżeli chcecie więcej się dowiedzieć o tym miejscu, kliknijcie TUTAJ.  Park dzikich zwierząt w KadzidłowieW pobliżu Galindii znajduje się Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Jeżeli chcecie spędzić 1,5 godziny wędrując wśród dzikich zwierząt to koniecznie zajrzyjcie do tego miejsca. Spotkacie tam: daniele, kozy, osiołki, pawie, łosie, bociany, wilki oraz inne zwierzęta. Szczegółowy opis parku oraz cenne wskazówki znajdziecie TUTAJ. Warto zajrzeć, bo gdy byliśmy tam, inni ludzie często byli źle przygotowani do jego zwiedzania. 
Kolej wąskotorowa w EłkuNa fanów kolei czeka nie lada atrakcja, czyli ełcka kolej wąskotorowa oraz muzeum. Oprócz obejrzenia eksponatów w muzeum można wybrać się na wycieczkę ciuchcią Ełk - Sypitki - Ełk z ogniskiem w Sypitkach. Jeżeli macie ochotę na taką wycieczkę to koniecznie sprawdźcie w które dni kolejka jeździ o TUTAJ.
Zamek w Nidzicy
Zamek w Nidzicy sam w sobie jest bardzo ładny, lecz zapewne względy ekonomiczne spowodowały, że zamek w tej chwili przemienił się w hotel i restaurację oraz bibliotekę, natomiast część do zwiedzania jest bardzo okrojona. Do zwiedzania są tylko 3 komnaty. Jeżeli będziecie przejazdem to jak najbardziej zachęcam was do wstąpienia w jego progi. Jeżeli mielibyście wybrać się specjalnie, to nie jest to dobry pomysł, ponieważ zobaczycie tylko to co przedstawiam wam poniżej na zdjęciach.Jak widzicie Mazury to nie tylko same jeziora i lasy. Każdy może znaleźć coś ciekawego do zwiedzenia dla siebie czy jest się osobą dorosłą czy też dzieckiem.


Źródło zdjęć - Superdzieciaczki.pl

Serdecznie zapraszam do inspirującej grupy Zaradne panie domu. Tam dzielimy się ze sobą swoimi patentami jak robić, żeby się nie narobić, ale żeby wyszło dobrze :) ZAPRASZAM :)


TOP