piątek, 17 maja 2019

Tarta z kremem i truskawkami bez pieczenia

Tarta z lekkim kremem oraz owocami to wspaniała pyszne ciasto na uroczystości, ale rónież sparwdzi się jako szybka słodkość do niedzielnej kawki. Bardzo  proste i dość szybkie w wykonaniu. Truskawki możemy zastąpić innymi lubianymi przez siebie owocami, według własnego upodobania.

Tarta z kremem i truskawkami bez pieczenia
Składniki na formę 28cm:

400g herbatników pełnoziarnistych
ok 300g masła
400ml śmietany 30%
250g maskarpone
cukier puder do smaku
0.5 kg truskawki

Masło rozpuszczamy w garnuszku. Herbatniki kruszymy na miał i dodajemy do nich rozpuszczone masło. Dodładnie mieszamy tak żeby zrobiło się lepkie, wilgotne ciasto. Jeżeli ciasto się kruszy, czujemy, że jest za suche dodajemy jeszcze trochę rozpuszczonego masła. Wymieszane ciasto wykładamy na formę i wstawiam min. na 2 godziny do lodówki.

Śmietanę ubijamy na sztywno dodając mascarpone i cukier puder. Wykładamy masę na warstwę ciasta z herbatników, a na wierzchu dekorujemy pokrojonymi w plastry truskawkami, albo innymi owocami, według uznania. Ciasto już jest gotowe. Jak widzicie to bardzo proste w wykonaniu ciasto.
Smacznego :)


Serdecznie zapraszam do inspirującej grupy Zaradne panie domu. Tam dzielimy się ze sobą swoimi patentami jak robić, żeby się nie narobić, ale żeby wyszło dobrze :) ZAPRASZAM :)


TOP