wtorek, 26 marca 2019

Wiosenna metamorfoza pokoju dziennego.

Gdy za oknem pojawiają się pierwsze promienie wiosennego słoneczka, zaczynamy "budzić" się z zimowego letargu, spragnieni wiosennej radości, wesołych kolorów, kwiatów. Zanim jednak wiosna przyjdzie do nas w pełni, warto jeszcze przed jej przybyciem, wprowadzić zmiany w domu. Gdy dobrze czujemy się we własnym domu, nasze samopoczucie będzie wspaniałe, a okres przesilenia wiosennego nie będzie nam za bardzo doskwierał, dlatego proponuję wam zrobienie metamorfozy wiosennej w pokoju dziennym, w którym najczęściej i najdłużej się przebywa.
Wiosenna metamorfoza pokoju dziennego.

Wpuśćcie światło do pokoju.

Światło słoneczne jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Oprócz dostarczania witaminy D, wpływa na nasz nastrój. Gdy jest ciemno i ponuro, my  czujemy się przygnębieni, osowiali, smutni. Wystarczy wpuścić do domu jak najwięcej światła, nie zasłaniać okien grubymi firanami, umyć okna z zimowego brudu i ładnie przystroić parapet kolorowymi kwiatami oraz pięknymi dekoracjami. W pokoju od razu robi się jasno, a gdzie jest światło tam jest dobry nastrój.
Posprzątaj dom.

Nie ma nic gorszego dla naszego samopoczucia niż brudny, zagracony, ponury dom. Nie trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby czuć się u siebie dobrze. Wystarczy zmobilizować całą rodzinę do wiosennych porządków. Tylko pamiętaj, nie wymagaj od nich własnej inicjatywy. Ty jako pani domu, wyznacz wszystkim konkretne zadania, dopasowane do możliwości konkretnego domownika i sprawdzaj czy zostały dobrze wykonane. Pamiętaj, nie kieruj się zasadą, że sama wszystko zrobisz najlepiej. Owszem, pewnie zrobiłabyś wszystko najlepiej, ale twoje samopoczucie po takim samodzielnym sprzątaniu nie będzie najlepsze. Bądź jak dobry dyrektor: rozdzielaj zadania, dawaj przykład, jeśli domownicy nie wiedzą jak daną rzecz zrobić pokaż im, ale ich nie wyręczaj. Takie wspólne sprzątanie dobrze wpłynie na całą rodzinę :)


Dodaj koloru do wnętrz.
Jak bardzo ważny jest kolor dla naszego dobrego nastroju to chyba każdy wie. Gdy wnętrza są szaro bure, albo mają intensywne kolory, zamiast w nich wypoczywać i dobrze się w nich czuć, jesteśmy przytłoczeni i zmęczeni. Na dobre samopoczucie wpływają piękne pastele, natomiast intensywne kolory powinniśmy zostawić w formie dodatków. Natomiast na wiosnę, chciałabym wam zaproponować wprowadzenie do wnętrz kolorów natury, czyli zielonego, błękitnego z elementami wesołego żółtego. Kolor możemy dodawać poprzez takie dodatki jak: wazoniki, kwiatki, poduszki, narzuty, figurki, regał dekoracyjny "dom" itd.

Odśwież swoją garderobę.


Nic tak nie poprawia humoru jak choć drobne odświeżenie własnej garderoby i wprowadzenie do niej wiosennych motywów typu motylki, kwiaty. Warto też przejrzeć szafy, pozbyć się tego czego nie nosimy już od dłuższego czasu. Dlaczego? Jeżeli będziemy dobrze wyglądały, to nasze samopoczucie będzie jak ten wygląd, po prostu dobre. Dlatego nie miejcie oporów przed choć drobnym odświeżeniem garderoby i kupieniem sobie nowej wiosennej bluzki lub sukienki, bo dobry nastrój to wesołe, szczęśliwe życie, a gdy jesteśmy szczęśliwi, to nasz organizm również jest w lepszym stanie, jest zdrowszy.Tak oto koło się zamyka, dlatego warto dbać o własne otoczenie, żeby było dla nas przyjazne, wesołe, kolorowe, tak żebyśmy czuli się w nim szczęśliwi. Dużo przyjemniej jest wchodzić do pięknego, uprzątniętego wnętrza. Uwierzcie to jak mieszkamy i się ubieramy ma wielki wpływ na nasze samopoczucie.


*Post sponsorowany
TOP