piątek, 1 lutego 2019

Jak spędzić Walentynki, pomysły na każdą kieszeń.

Walentynki to tak zwane święto zakochanych i obchodzimy je 14 lutego. Jego nazwa pochodzi od Św. Walentego i trafiła do Polski wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednak dopiero w latach 90 XX wieku zyskały w Polsce popularność. Zakochani często planują ten dzień dużo wcześniej. Chciałabym zaproponować wam jak spędzić Walentynki, pomysły na każdą kieszeń.


Jak spędzić Walentynki, pomysły na każdą kieszeń.

Romantyczna kolacja

Ciekawie spędzić walentynki jest wyzwaniem. Wiedzą o tym zarówno pary z krótkim stażem, jak również zakochani z wieloletnim doświadczeniem. Najpopularniejszą formą spędzenia tego dnia jest oczywiście romantyczna kolacja przy świecach w pięknej restauracji, albo w zaciszu domowym. Dla osób ze skromniejszym budżetem proponujemy romantyczną kolację w domu. Wystarczy kupić kilka świec, pięknie nakryć stół i zrobić pyszne danie a wasza walentynka będzie zachwycona.
Domowe spa

Oprócz romantycznych kolacji bardzo dużą popularnością cieszą się również romantyczne wyjazdy we dwoje np. do Spa, jednak jest to propozycja dla osób, które mają większy budżet, ale jeżeli nie stać was na wyjazd, to nic straconego. Czemu nie zrobić sobie romantycznego spa w domu? Wystarczy kupić olejek do masażu, zrobić odpowiedni nastrój i gwarantuję wam, że ten wieczór będzie niesamowity.
Lekcja tanga

Wspólna lekcja tanga, które jest bardzo romantycznym i ognistym tańcem, zaskoczy i zachwyci nie jedną kobietę.
Dobry film

Wyjście do kina na film (wcale nie musi to romantyczna komedia). Jeżeli wolicie zostać w domu, zawsze możecie zrobić sobie kino domowe w domu z popcornem, przekąskami.
Escape room

Jeżeli wasza druga połówka lubi przygody i rozwiązywanie zagadek, to wspólne wyjście do escape roomu, będzie wspaniałą zabawą, którą zapamiętacie na długie lata.
Lodowisko

Wyprawa na  lodowisko to dużo pretekstów do przytulania.
Kreatywny wieczór

Czas przy wspólnym wykonywaniu prac ręcznych przy kieliszku wina może być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych pomysłów. Wieczory craftowe cieszą się coraz większą popularnością, bo nie tylko można miło spędzić czas razem, ale również stworzyć coś naprawdę fajnego.
Spacer

Spacer to dobry pomysł dla par z dłuższym stażem. W życiu codziennym często jesteśmy zapracowani, zajęci domowymi obowiązkami, tak że w sumie mało z sobą przebywamy i nie rozmawiamy tak jak kiedyś. Wspólny spacer (bez internetu) pozwoli znowu zbliżyć się do siebie.
Walentynki dla rodzin z dziećmi.

Gdy są dzieci niejednokrotnie spędzenie romantycznych walentynek staje się dla zakochanych nie lada wyzwaniem, o ile nie ma się dziadków, którzy przecież zawsze chętnie zajmą się wnuczkami. Ale są osoby które nie  mają z kim zostawić dzieci, a również chcą świętować ten dzień. A dlaczego by tego nie robić razem z dziećmi?
 • można  zorganizować wspólne oglądanie ulubionego filmu,
 • można bawić się wspólnie przy ciekawych grach dedykowanych dla całej rodziny,
 • można zrobić wspólnie coś pysznego do jedzenia i delektować się swoim towarzystwem bez telewizji i internetu.
Jak widać pomysłów  na spędzenie tego dnia jest bardzo dużo i jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.


5 komentarzy

 1. U nas zawsze to był wieczór w domu, z lampką wina, przy dobrej, starej i sprawdzonej komedii romantycznej :) W tym roku jednak dostałam wspaniała propozycję wyjazdu :) Na pewno o tym napiszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdybym obchodzila walentynki na pewno wykorzystałabym coś ;) a tak- będzie na inną okazje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolacja, dawno nie byliśmy sami. Na łyżwy też bym poszła z mężem. Mam plan na rocznicę ślubu pojechać do spa choć na dwa dni. Niech nas wymasują, zrelaksują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie obchodzimy Walentynek, ale Twoje pomysły są bardzo uniwersalny. Ja bym się chętnie z męzem wybrała na kurs sushi

  OdpowiedzUsuń
 5. My jakoś nie obchodzimy tego dnia, ale do kina wybierzemy się tyle, że wcześniej tak bez tłoku :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)

TOP