czwartek, 3 stycznia 2019

Jak zrobić pompon, czyli pompon jako prosta dekoracja na przyjęcie.

Pompon to prosta dekoracja na przyjęcie karnawałowe, urodzinowe i jakiekolwiek nam się zamarzy.
Jak zrobić pompon, czyli pompon jako prosta dekoracja na przyjęcie.

Mam wrażenie, że to trochę zapomniana dekoracja, a tak nie powinno być bo jest bardzo prosta w wykonaniu i robi niesamowity efekt niewielkim kosztem. Można kupić je gotowe, ale są dość drogie. Nie wiem czemu? Przecież to tylko bibułka (grubsza, bo cienka może się rwać) albo krepina i kawałek sznurka, albo tasiemki, dlatego też lepiej zrobić je samemu. To nic trudnego, tylko trzeba chcieć. Po zrobieniu kilku pomponów, kolejne tworzą się praktycznie same, wiem coś o tym bo zrobiłam ich kilkadziesiąt do dekoracji sali szkolnej.
A oto sposób wykonania takiego jak powyżej pompona z bibuły:


A tak pięknie prezentują się pompony w większej grupie :) Mi taka dekoracja na przyjęcie bardzo się podoba i już kilka razy wykorzystywałam je jako dekoracje urodzinowe lub na przyjęcie karnawałowe.
Piękne pompony wychodzą z tiulu. Nie jest to trudne do wykonania, natomiast później mogą one służyć jako piękna dekoracja do pokoju dziecięcego.
Nie macie bibułki, albo tiulu to może pomponiki z włóczki, która leży niepotrzebna. Dodatkowo z takich pomponików można zrobić cudne małe króliczki lub inne maskotki dla dziecka. Do robienia takich pomponów są specjalne przyrządy, ale po co wydawać na nie pieniądze skoro można zrobić takie okręgi z kartonu lub przy pomocy widelca.

I jak podobają wam się takie dekoracje? Prawda, że są efektowne, a tak mało wymagają wysiłku oraz kosztują naprawdę niewiele, szczególnie te z bibuły.
TOP