poniedziałek, 16 lutego 2015

Poduszka z włóczki - tutorial.

Odkąd dostałam w prezencie poszewki na poduszki od przyjaciółki blogowej Joli, zapałałam miłością to tego typu dekoracji. Bardzo spodobały mi się poduszki z włóczki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
Niestety nie mam zbytniego talentu, a może brak mi cierpliwości do robótek ręcznych. Gotowe takie poduszki kosztują około 40-60 zł. Ale po co tyle wydawać, skoro mogę mieć podobną poduszkę niewielkim kosztem i wcale niewielkim nakładem pracy. Dochodzimy do sedna sprawy, czyli jak zrobić poduszkę ze starego swetra.

Będąc  na polowaniu w SH znalazłam sweterek za 4 zł, który idealnie pasował do moich celów. Ten etap jest najtrudniejszy, bo trzeba mieć trochę szczęścia.Gdy już mamy sweter wystarczy obciąć mu rękawy. Co zrobiłam z rękawami? Sami zobaczcie.
Następnie przewracamy na lewą stronę i zszywamy, dziurę po rękawach, oraz dekolt.
Gdy mamy to już zszyte (około 20 min. pracy), przyszywamy guziki na dole (sweter przewrócony na prawą stronę). To wszystko :)Mamy już gotową poszewkę na poduszkę za 4 zł :) Moja poduszka prezentuje się tak :)
Ta obok to cudowna poszewka od Joli, za którą jeszcze raz Ci dziękuję :)


Serdecznie zapraszam do obserwacji naszego fanpage Zaradna pani domu. Tam znajdziesz patenty jak robić, żeby się nie narobić, ale żeby wyszło dobrze, przepisy, rady. Tam będziesz na bieżąco z najnowszymi artkułami na blogu :)

Na fanpage czekam na TWÓJ komentarz, pytanie, twoje zdanie. ZAPRASZAM :)

TOP